Cóż tu napisać -no ciągnie mnie cholernie na morze i nic na to nie poradzę. Rankiem po podróży lądujemy w Szczecinie gdzie odbieram S/Y Amajo – bliźniaczy jacht do Legend III. Ształujemy wychodzimy do Świnoujścia-tam nocka i rankiem wychodzimy w kierunku wyspy.

Pogoda fajna, trochę zimno, ale wieje 4 – 5 B przyjemnie. Następnego dnia Amajo podchodzi do Svaneke na Bornholnmie. Parkujemy. Z tym portem łączą mnie bardzo miłe wspomnienia, byłem tu jakiś długi szmat czasu temu. Nic się nie zmieniło, to samo wąskie wejście, te same maleńkie baseny portowe i ciepła zabudowa w około. Zarządzam klar portowy i gdy jacht jest już ogarnięty oraz wygląda tak jak powinien wyglądać przedstawiciel naszego kraju poza jego granicami – a powiewająca bandera na rufie wciąż nas mobilizuje i nam o tym przypomina, siadamy do porządnego ciepłego, śniadania. Po południu świętujemy bezpieczne przybycie i kolejne mile morskie zapisane na karku doświadczenia.

Następnego dnia przelot na Christianso. Ale to był fajny przelot. Śliczna pogoda, słonecznie i 6  w porywach do  7B. ACH i ECH tak było !!! Nie puściłem nikogo do steru! TAAKA FRAJDA !

Na miejscu, w związku z tym, że to dla niektórych wakacje, zostajemy. Zwiedzamy sobie wyspę. Rankiem następnego dnia, mimo niekorzystnych prognoz  wychodzimy kursem powrotnym do Świnoujścia. Początkowo wieje mocno lecz przyjemnie w słońcu.

Następnie w przeciągu 3 godzin robi się sztormowo. Sztormowo, pod falę i pod wiatr. Do Świnoujścia 36 godzin – sporo jak na taką trasę. Dryf jednostki, ciągła walka z falą i hals za halsem powodują sporą stratę drogi. Załoga przeżyła swoje. W nocy burza, deszcz, wciąż trwa sztorm – nie przyjemnie było. W Świnoujściu jak zwykle impreza kapitańska i rankiem do Szczecina w ślicznej pogodzie. Krótko ale treściwe.  To niestety mimo, że planowaliśmy jeszcze dwa rejsy, był ostatni tego roku. Mały Tadzio i różne poważne inwestycje w Nawojowej, niespodziewana reorganizacja stajni, spowodowały konieczność zmiany planów rejsowych. Zobaczymy co przyniesie 2013…

Powrót

Przejdź do Galerii Rejsu