O MNIE

Witam wszystkich na mojej stronie żeglarskiej. Mam cichą nadzieję, że odwiedzać ją będą nie tylko sympatycy czy Ludzie Morza lecz również Ci z Państwa, którzy poszukują czegoś nieokreślonego, czegoś z nutą adrenaliny, czegoś, co można nazwać spełnianiem marzeń czy w końcu tego czegoś niepojętego czasem dręczącego nasze dolne pokłady dusz. Czegoś co sprawia że zaczynamy szukać realizacji samych siebie, że szukamy okazji by podążać choćby i na koniec świata w poszukiwaniu piękna, przygód, przyrody – jednym słowem tego co nadaje sens naszemu życiu.

Moja strona łączy w sobie trzy aspekty.

Pierwszy Aspekt

To moja oferta skierowana do Państwa

Żeglarstwo zawsze było moją najważniejszą lecz nie jedyną pasją. Staram się więc pływać po morzach i oceanach świata jak często tylko mogę i jak często tylko się da. Pragnę zwiedzać świat oglądać go jednocześnie uskuteczniając realizację moich marzeń robiąc to co rozpala moją duszę do białego a mianowicie żeglując na pokładach wielu różnych jednostek jachtowych. Tam tuż obok ma się wielki żywioł, piękno przyrody, miejsce gdzie można się wyciszyć zajrzeć w głąb siebie, przewartościować swój świat.
Znajdziecie tu więc Państwo ofertę rejsów, które organizuję sam często ze stałą sprawdzoną załogą. Wszystkie wyprawy przygotowywane są w oparciu o podstawowe trzy zasady: Bezpieczeństwo załogi, Bezpieczeństwo jachtu, Bezpieczeństwo mnie samego. Staram się by były to wyprawy zawsze ciekawe, interesujące a przy okazji takie byśmy mogli odpocząć i zwiedzić oraz zobaczyć co tylko się da. W zależności od możliwości i okoliczności są to czasem podróże dalekie, czasem bliskie, czasem długie, czasem krótkie – lecz za każdym razem na pewno bogate w nowe doznania, emocje, obrazy. Przepełnione śmiechem, radością jak również odpowiedzialnością, lojalnością i wspólnym wysiłkiem całej załogi.

Drugi Aspekt

To taki mój prywatny żeglarski pamiętnik przygotowany tak bym mógł się z Państwem podzielić tym co udało się zobaczyć i przeżyć. Będę tu zamieszczał relację z każdego rejsu. Znajdziecie tu Państwo zdjęcia oraz moje własne notatki , emocje zawarte w słowach na kartach pamiętnika. Mam nadzieje, że to w ten sposób będziecie mogli Państwo przeżyć choć namiastkę wielkiej przygody a być może z czasem podjąć decyzję o podróży razem ze mną DALEKO ZA HORYZONT…

Jest również i ten trzeci ostatni aspekt

Mianowicie to moja oferta dla pozostałych Ludzi Morza – zapraszam do wspólnego żeglowania, dzielenia się informacjami o niebezpiecznych akwenach, wzajemną wymianą doświadczeń. Pragnę tu zaznaczyć, że podczas mojego ciągłego doskonalenia są i znalazły się różne mniej lub bardziej spektakularne akcje związane z przeprowadzaniem, ratowaniem czy sprowadzaniem różnych jednostek żaglowych. Zajmuję się też i tą stroną żeglarstwa – posiadam swoją dobrą sprawdzoną stałą załogę. Razem dokonujemy rzeczy ciężkich, niebezpiecznych czy trudnych logistycznie do wykonania. Jeżeli Ktoś z Państwa ma taki problem do rozwiązania proszę o kontakt. Na pewno, jeżeli to możliwe zostanie rozwiązany profesjonalnie w możliwie krótkim czasie przy zachowaniu trzech podstawowych zasad o których pisałem wcześniej.

Szczegóły mojego doświadczenia znajdziecie Państwo w załączonym poniżej CV żeglarskim.

CV

CV ENG

„…Morze, zapewne wskutek zawartej w nim soli, nadaje szorstkość zewnętrznej powłoce swych sług, lecz zachowuje słodycz ich ducha.”

Joseph Conrad

Z natury rzeczy jestem duszą towarzystwa, uwielbiam utrzymywać i nawiązywać nowe kontakty z ludźmi, jestem otwartym, pogodnym człowiekiem. Spontaniczny, odpowiedzialny, lubiący i podejmujący nowe wyzwania. Kocham żyć i czuć jak krew z adrenaliną pulsuje mi w żyłach.
Będąc małym chłopcem przeczytałem książkę „ Przygodzie na imię Pogoria” Zdzisława Szczepaniaka – od tamtej nocy wiedziałem, że będę pływał a Morze skradnie mi serce– tysiące stron książek żeglarskich i marynistycznych, później żeglarstwo śródlądowe, w konsekwencji żeglarstwo morskie, wykształciło moja osobowość i upór w dążeniu do wyznaczonego sobie celu. Żegluje od 1988 roku, a Morze stało się Żywiołem, który pokochałem jednocześnie bardzo Go Szanując za jego moc, potęgę i bezmierne piękno. Piękno zasypiającego i wstającego tam dnia, gdy mewa krzyczy nad topem masztu a jacht przechylony na burtę brnie kursem daleko za horyzont…

Z żeglarskim pozdrowieniem

Na lądzie, w przerwach między rejsami razem z moją ukochaną żoną prowadzimy Stajnię Terenowo-Rajdową pod Krakowem. Wszelkie informacje na ten temat znajdziecie Państwo pod adresem: Stajnia Terenowo-Rajdowa Nawojowa Góra