Tak więc moi drodzy dobrnęliśmy do roku 2014 i tu  po raz pierwszy nie bardzo wiem co napisać i jak opisać to co się do tej pory żeglarsko wydarzyło. Myślę, że tysiące słów i opowieści barwnych i kolorowych nie wyrazi i nie opisze tego co przeżyliśmy wszyscy razem.

Otóż po kontakcie z Sebą i ustaleniu wszelkich możliwych szczegółów, wyruszyłem 31 maja na pokładzie s/y Bahia Sol w kierunku Bodo w północnej Norwegii, zahaczając o koło podbiegunowe. Wcześniej podobną trasę przepłynąłem z chłopakami na  S/Y Sharky, o czym możecie przeczytać we wcześniejszych pamiętnikach, kilka razy z  Bergen, do Bergen i jeszcze dreobny epizod ze Stavanger etc.

Tak czy inaczej rejs był podzielony na 3 etapy:

1. Górki Zachodnie – Kopenhaga

2. Kopenhaga – Bergen ( w związku z aurą którą raczył nas Skagerrak i Morze Północne wymianę zrobiliśmy  w Stavanger )

3. Bergen ( w naszym przypadku Stavanger) – Bodo

To była piękna morska podróż opiewająca na 2500 Mm , 5 tygodni czasu , podczas której dane mi było poznać różnych ciekawych, wartościowych ludzi. Przeżyliśmy wspólnie bogate chwile, uniesień, różnych morskich doznań. Piękną słoneczną pogodę jak również i tą sztormową, pustki i bezdroża Morza Północnego oraz jego śliczne fiordy i ciche zatoczki, piękne, rozgwieżdżone niebo Morza Norweskiego, białe noce koła podbiegunowego oraz urokliwe, gościnne porty na całej trasie.

W czasie 5 tygodni przepłynęliśmy 2531 Mm odwiedzając: Hel, Rone, Gisloves lake,  Kopenhagę, Helsingor, Skagen, Kristan Sand , Mandal, Flekkefiord, Stavanger, Hegesund, Ostre Storebovag, Dingja, Flore, Alesund, Troindheim, i w końcu Bodo.

Bardzo wszystkim dziękuje za wszystkie spędzone razem chwile. Pozdrawiam Wszystkie TRZY ZAŁOGI i mam nadzieję do zobaczenia gdzieś na szlakach morskich.

Zamieszczam poniżej zdjęcia którymi dysponuję..  nie mam niestety zdjęć ze wszystkich etapów – jeżeli Ktoś z Was jeszcze posiada takie których tu brak proszę o kontakt.

Jeszcze raz dziękuję.

Powrót

Przejdź do Galerii Rejsu